Aj malý detail vie spraviť v outfite veľký efekt! Jasným dôkazom toho je ozdobná vreckovka do saka, ktorá v minulosti nesmela chýbať vo výbave pravého gentlemana, pretože práve do nej si mohla žena utrieť slzy z tváre. Vkladá sa do náprsného vrecka saka a je vyrábaná z hodvábu, ľanu, kašmíru alebo vlny. Pri jej výbere pamätajte na to, že vreckovka musí byť z iného materiálu ako je sako. Ak máte oblečené vlnené sako, zvoľte jemnú hodvábnu vreckovku, naopak, ak je sako z jemného materiálu, použite vreckovku s hrubšou štruktúrou, napríklad ľanovú či vlnenú. Kvalitnú vreckovku spoznáte podľa toho, že je po okrajoch ukončená ručným prešívaním.

Módni stylisti odporúčajú nosiť vreckovku v odlišnej farbe či vzore ako je kravata alebo motýlik, mala by však príjemne ladiť s celkovým outfitom. Je pre vás nosenie vreckovky módnym tabu? Siahnite po univerzálnej bielej, ktorá je síce formálnejšou alternatívou, ale hodí sa naozaj ku všetkému. Pri neformálnych udalostiach prekvapte niečím netradičným a nebojte sa experimentovať s kombináciami rôznych farieb a vzorov. Ak máte napríklad kravatu s decentným modrým vzorom, zvýraznite túto farbu vreckovkou, ktorej dominantnou bude práve modrá. Nosíte na nohách ružové ponožky? Vyberte si vreckovku v odtieňoch tejto farby. Odvahe a fantázií sa medze nekladú!

Inšpirujte sa osvedčenými 9 spôsobmi, ako poskladať ozdobnú vreckovku, ktorá aj zo všedného saka vykúzli okom neprehliadnuteľný styling.